pole golfowe w Koszalinie powstało także w ramach budżetu obywatelskiego (fot. Ewelina Żuberek)
Centrum Nauki o Kosmosie, Grill Park, twierdza Robin Hooda, uliczne muzeum, ale także rewitalizacja podwórek osiedlowych, oświetlenie i nowe chodniki. Takie pomysły chcą realizować mieszkańcy Koszalina.

Wpłynęło w sumie 108, z czego 35- to projekty ogólnomiejskie. Jak podkreślił prezydent Piotr Jedliński niektóre projekty zaskoczyły pomysłowością, ale jest też dużo tradycyjnych, pojawiających się w każdej edycji budżetu obywatelskiego.

- Projekty są różnorodne. Od tych, które uwzględniają to, co mieszkańcom przeszkadza jak oświetlenie, remonty ulic. Są jednak też takie, które tworzą nowy obszar rozrywki dla Koszalina. Mamy butelkę, koszalińskiej wody, która liczy kilka metrów. Kreatywność jest duża i o to w budżecie obywatelskim chodzi.

Teraz wszystkie projekty są oceniane pod względem formalnym poinformował dziś podczas konferencji prasowej Tomasz Czuczak sekretarz miasta.

- Mamy nadzieję, że do końca maja uda się większość tych projektów osiedlowych uda się ocenić, tak, abyśmy wiedzieli w czerwcu, które będziemy realizować. Jeżeli chodzi o projekty ogólnomiejskie to do końca czerwca powinny zostać ocenione, aby we wrześniu zostały poddane pod głosowanie.

Projekty realizowane na osiedlach w sumie nie mogą przekroczyć 115-tu tysięcy złotych. Projekty ogólnomiejskie nie mogą przekroczyć 650 tysięcy złotych. W sumie do wydania w 2019 roku w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy mają 3 miliony złotych.

Do 1 października znana będzie lista projektów, które będą realizowane.

rp/ds