fot. Przemysław Grabiński
W całej Polsce odbywają się spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna”. Piłę odwiedził dziś poseł Jarosław Krajewski.

Na spotkaniu z mieszkańcami mówił o dotychczasowych dokonaniach rządu i programie na następne lata. Jak podkreślał – rządy zjednoczonej prawicy sprawiły, że Polacy czują się w kraju bezpieczni: - Dzisiaj 9/10 Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. Z jednej strony możemy mówić o modernizacji policji i innych służb bezpieczeństwa. Ale z drugiej warto powiedzieć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadził racjonalną politykę migracyjną.

Wiceszef komisji śledczej ds. Amber Gold mówił też o pracach tej komisji. „One dają wymierne efekty” - mówił w Pile poseł Jarosław Krajewski: - Złożyliśmy kilkanaście powiadomień do prokuratury. Co najmniej 7 osób usłyszało zarzuty w związku z aferą Amber Gold. DO przesłuchania zostało około 20 świadków, w tym były premier Donald Tusk, który przesłuchany zostanie jesienią.

Poseł Jarosław Krajewski odniósł się też do informacji o zawieszeniu trwającego od 40 dni w Sejmie protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin – rząd Prawa i Sprawiedliwości jest nadal otwarty na dialog w tej sprawie. - Dobrze będzie jeżeli Panie będą aktywne poprzez rozmowę i dialog.

Po spotkaniu w Pile poseł Jarosław Krajewski pojechał do Margonina. W ten weekend spotkania parlamentarzystów PiS odbywają się też w innych miastach naszego regionu, m.in. Złotowie i Białogardzie.

PG/ez