fot. archiwum PRK
Krystian W., "Łowca nastolatek" z Pomorza,został oskarżony o popełnienie 65 przestępstw na szkodę ponad 30 pokrzywdzonych dziewczyn oraz banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych.

40 zarzutów dotyczy przestępstw o charakterze seksualnym. Mężczyzna miał wykorzystywać młode dziewczyny. W sprawie są 33 pokrzywdzone. Pięć z nich, w chwili czynu, nie miało ukończonych 15 lat. 20 dziewczyn było niepełnoletnich. Najpoważniejsze zarzuty dotyczą przestępstw gwałtów oraz usiłowania gwałtów, usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonych do obcowania płciowego oraz obcowania płciowego – wyjaśnia Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Do przestępstw miał dochodzić od 2006 do 2015 roku.

Mężczyzna odpowie także za wyłudzenie odszkodowań, uporczywe nękanie pokrzywdzonej oraz oszustwa towarzystw ubezpieczeniowych. Grozi mu 12 lat więzienia.


Oprócz Krystiana W. na ławie oskarżonych zasiądą 4 osoby. Wśród nich założyciel Zatoki Sztuki w Sopocie Marcin T. Jego prokuratura oskarżyła m.in. o obcowanie płciowe z małoletnimi w zamian za korzyści majątkowe.


IAR/ez