fot. twitter.com/PremierRP
W Gdyni rozpoczyna się Forum Wizja Rozwoju - największe w północnej Polsce wydarzenie o tematyce gospodarczej. Tematyka forum koncentruje się na najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską gospodarką. Głos zabiorą zarówno eksperci jak i przedstawiciele rządu.

Forum Wizja Rozwoju to 17 bloków tematycznych, 96 paneli dyskusyjnych i prawie 500 prelegentów. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki. Są tutaj przedstawiciele największych polskich firm – relacjonuje nasz reporter Jarosław Rochowicz.

To bardzo ważne i potrzebne spotkanie, zaznacza posłanka Małgorzata Zwiercan, jedna z inicjatorek organizacji wydarzenia. Jak mówi ta konferencja wniesie dobry powiew rozmowy i dodaje, że organizatorzy oczekują od panelistów krytyki, która wskaże kierunki w jakich powinna zmierzać polska gospodarka.

Zebrani w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni goście dyskutują między innymi o energetyce, szkolnictwie zawodowym, start-upach, ekomobilności, e-gospodarce, niepodległości gospodarczej, strefach ekonomicznych w Polsce oraz o transporcie, spedycji i logistyce.

Jak mówi posłanka Małgorzata Zwiercan, poruszane tematy będą dotyczyć obszarów działania zarówno małych, średnich jak i dużych firm.

Wieczorem w ramach Forum Wizja Rozwoju zostanę również wręczone nagrody gospodarcze dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych polskich firm. Do konkursu zgłoszono kilkaset firm z czego nominowano 21. Najlepsze z nich otrzymają statuetki gospodarcze i wyróżnienia.

W Forum Wizji Rozwoju wezmą również udział premier Mateusz Morawiecki, ministrowie przedsiębiorczości i technologii, inwestycji i rozwoju, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz edukacji narodowej. Wydarzenie potrwa do jutra.

IAR/ez

fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz

Posłuchaj

Relacja z Forum Wizja Rozwoju 1
Relacja z Forum Wizja Rozwoju 2