Podczas 8. edycji Festiwalu Media i Sztuka Darłowo 2018 odbędzie się cykl spotkań ze znanymi, polskimi podróżnikami. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin i Miasto Darłowo.

PROGRAM:

13 lipca (piątek) - Hala Festiwalowa:
- godz. 20:00 „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” - Anna Dziewit - Meller i Marcin Meller - prowadzenie Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz.

14 lipca (sobota) - Hala Festiwalowa:
- godz. 10:00: "Pacific Crest Trail - Year Of Ice And Fire" - Kamila Kielar - prowadzenie Jarosław Rochowicz
- godz. 11:00: "Wielki Szlak Himalajski 2015-2019”- Bartosz Malinowski - prowadzenie Jarosław Rochowicz
- godz. 17:00: "Transatlantyckie wyprawy kajakowe”- Aleksander Doba - prowadzenie Jarosław Rochowicz

14 lipca (sobota) - Sala Piaskowa hotelu „Lidia”:
- godz. 13:00: „Electric Explorer - pierwsza w historii podróż samochodem w 100% elektrycznym przez Afrykę”- Arkady Fiedler - prowadzenie Jarosław Rochowicz

15 lipca (niedziela) – Hala Festiwalowa:

- godz. 10:00: "Szlakiem najmłodszego sportu olimpijskiego” - Adam Szostek - prowadzenie Jarosław Rochowicz
- godz.11:00: "Granice marzeń - od wojny w Donbasie po Górski Karabach”- Tomasz Grzywaczewski - prowadzenie Jarosław Rochowicz

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Media i Sztuka to wielowymiarowy projekt kulturalny i wyjątkowe wydarzenie na mapie letnich imprez organizowanych nad Bałtykiem. Festiwal, który od 7 lat odbywa się w lipcu, w nadmorskim Darłowie i Darłówku, stał się już marką samą w sobie. Co roku gromadzi wybitnych przedstawicieli kultury, mediów i polityki oraz tłumy publiczności.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Integralną częścią Festiwalu są wydarzenia towarzyszące, m.in. wystawy fotograficzne, koncerty, spektakle, słuchowisko radiowe i zajęcia edukacyjne dla dzieci, kino pod gwiazdami, imprezy taneczne. Wydarzenie ma też swoją scenę muzyczną, na której występowały takie gwiazdy, jak Kayah, De Mono, Formacja Nieżywych Schabuff, Nocna Zmiana Bluesa, Sarsa, Kasia Popowska czy Małgorzata Ostrowska.