fot. Mateusz Sienkiewicz
Autobusy słupskiego PKS-u będą kursowały na dwóch liniach łączących wschodnią i zachodnią stronę kurortu. To sposób na odciążenie ruchu na zatłoczonych ulicach kurortu.

Ma to być także ułatwienie dla mieszkańców, którzy komunikacją miejską będą mogli wybrać się po zakupy czy do przychodni w podusteckim Lędowie. To także atrakcja dla turystów, bo autobusy zatrzymują się nawet kilkadziesiąt metrów od plaży. I jak słychać pasażerowie są zadowoleni:

- To bardzo dobre rozwiązanie. Do tej pory, aby dojechać na rehabilitację musiałam wzywać taksówkę, bo jak przemierzyć dwa kilometry ze sztucznym biodrem.

Autobusy zatrzymują się m.in. w pobliżu nadmorskiego deptaku, przy Urzędzie Miasta i Urzędzie Gminy oraz w centrum kurortu. Mieszkańcy, turyści i niepełnosprawni z komunikacji miejskiej mogą korzystać bezpłatnie. Pozostałe osoby zapłacą dwa złote. Jak zapewnia Anna Dadel, szefowa słupskiego PKS-u, przewoźnik zapewni komfortowe warunki jazdy swoim pasażerom:

- Na obydwóch liniach będą jeździły busy niskopodłogowe, a to idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych czy starszych.

Komunikacja miejska w Ustce działa pilotażowo do 26 września. Jeśli będzie cieszyła się popularnością, możliwe jest, że będzie funkcjonowała całorocznie.

ms/ds


fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz