fot. Roger Gor/wikimedia
47-letni szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Adama Nawałkę, który odszedł po mistrzostwach świata w Rosji.

Jerzy Brzęczek grał dla reprezentacji Polski w latach 1992-1999. Wystąpił łącznie w czterdziestu dwóch spotkaniach i strzelił cztery gole. Wywalczył m.in. srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie.

Podczas swojej kariery grał w polskiej i austriackiej lidze. Był zawodnikiem m.in. Lecha Poznań, Górnika Zabrze, Tirola Innsbruck, LASK Linz, Sturmu Graz, Maccabi Hajfa. Piłkarską karierę zakończył w 2009 roku w barwach Polonii  Bytom.

Po jej zakończeniu został trenerem Rakowa Częstochowa, cztery lata później przeniósł się do Gdańska. Po zwolnieniu z Lechii w 2015 roku został trenerem GKS-u Katowice, a dwa lata później Wisły Płock, z którą awansował do ekstraklasy.

Prywatnie nowy selekcjoner jest wujkiem Jakuba Błaszczykowskiego. Jego syn – Robert również gra piłkę, był młodzieżowym reprezentantem Polski.

Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera odbędzie się w poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jerzy Brzęczek w roli selekcjonera reprezentacji Polski zadebiutuje 11 września w wyjazdowym meczu Ligi Narodów z Włochami.

Radosław Żmudziński/IAR/ar