fot. Anna Popławska
Jak działa ludzki organizm i jak zachowują się przedmioty w próżni? Tego między innymi można dowiedzieć się dzięki Naukobusowi, który dziś zaparkował przy sianowskim gimnazjum.

Mobilna wystawa "Eksperymentuj", przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik, wzbudziła wielkie zainteresowanie. - Najlepsza jest ta kula, która razi prądem. Najwięcej frajdy miałem składając organizm człowieka. Poprzez zabawę możemy się wiele nauczyć – mówią dzieci.

Naukobus to 20 interaktywnych eksponatów wyjaśniających prawa matematyki, biologii i fizyki. Naukobus Centrum Nauki Kopernik odwiedza szkoły znajdujące się w małych miejscowościach. Łącznie wystawa "Eksperymentuj" ma być zaprezentowana w 140 miejscach w całej Polsce.

Szymon Filipowicz z Centrum Nauki Kopernik podkreśla, że celem projektu jest zainteresowanie najmłodszych światem nauki. - Chcemy wyjść na przeciw tym wszystkim osobom, które nie mają co robić w wakacje, a jednocześnie nieść ten kaganek oświaty.

Wystawa "Eksperymentuj" będzie otwarta w sianowskim gimnazjum dziś do 18:00 i jutro od 8:00 do 14:00. Udział w niej jest bezpłatny.

AP/ez

fot. Anna Popławska
fot. Anna Popławska