fot. archiwum PRK/Ewelina Żuberek
Czy powstanie zupełnie nowy obiekt, czy należy tylko zmodernizować ten stary? Radni Lepszego Koszalina uważają, że obecny należy wyburzyć, a na jego miejscu wybudować nowy kompleks sportowy.

- Stadion Gwardii w takiej strasznej formie stoi już od '75 roku i nie przynosi chluby Koszalinowi. Nalezy go zburzyć i postawić nowy stadion. Jednak należy mówić o całym kompleksie sportowym, które obejmowałby całe 12 hektarów - mówi Artur Wezgraj.

Do końca miesiąca mieszkańcy Koszalina, w ankiecie opracowanej przez ratusz, mogą wypowiedzieć się na temat jakiego stadionu chcą. Jaki obiekt spełni ich oczekiwania. Zainteresowanie konsultacją społeczną na temat przyszłości stadionu Gwardii niestety nie jest duże - mówi sekretarz miasta Tomasz Czuczak:

- Ankiety cały czas spływają i my je zbieramy. Na stronie obywatelskikoszalin.pl można z ankietą się zapoznać i ją wypełnić. Po zakończeniu przedstawimy wyniki. Z konsultacjami tak jest, że głos zabierają głównie środowiska sportowe, osoby, które zaangażowane są w piłkę nożną.

Konsultacje społeczne na temat przyszłości stadionu Gwardii w Koszalinie potrwają do 31 lipca, a ich wyniki zostaną ogłoszone do końca sierpnia.

mp/ds