fot. Go4Peace/Facebook
Młodzi ludzie z całej Europy będą pomagać w Domu Miłosierdzia, wyremontują mieszkanie biednej rodziny i zajmą się dziećmi z terenów wiejskich.

Każdy z jedenastu dni będzie wypełniony między innymi modlitwą i dobrymi uczynkami.

- To niezwykłe przedsięwzięcie bazuje na Ewangelii. To w niej ci młodzi ludzie szukają siły i motywacji do posługi potrzebującym. Ten międzynarodowy obóz też sprzyja budowaniu pokoju i pojednania narodów - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko kołobrzeskiej.

Podczas pobytu w Koszalinie wolontariusze będą między innymi pomagać w Domu Miłosierdzia, wyremontują mieszkanie biednej rodziny oraz zajmą się dziećmi z terenów wiejskich.

- Bardzo się cieszę, że pojadą do małych wiosek, z których największy odsetek młodych ludzi nigdzie nie wyjeżdża. Wolontariusze będą próbowali dotrzeć do tych dzieci, stworzyć im warunki do zabawy i rekreacji - stwierdził biskup Dajczak.

W obozie Go4Peace bierze udział ponad 100 młodych ludzi z 15 krajów Europy między innymi Niemiec, Chorwacji, Kosowa, Bośni i Hercegowiny, Norwegii i Austrii.

Obóz potrwa do 20 sierpnia.

ak/ar

Posłuchaj

biskup Edward Dajczak o motywacji uczestników obozu
biskup Edward Dajczak o dotarciu do młodzieży wiejskiej