Dla naszych lekkoatletów to był złoty wieczór. Przedostatniego dnia Mistrzostw Europy reprezentacja Polski zdobyła trzy medale z najcenniejszego kruszcu.

Justyna Święty-Ersetic wywalczyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Polka wygrała z czasem 50.41 sek. - to jej nowy rekord życiowy i najlepszy w tym roku wynik w Europie. O 0.04 sek. pokonała Greczynkę Marię Belibasaki, a o 0.36 sek. - Holenderkę Lisannę de Vitte.

Druga z biało-czerwonych, które pobiegły w finale - Iga Baugmart-Witan zajęła 5. miejsce, ustanawiając "życiówkę" - 51.24 sek.

Niespodzianki nie było w finale biegu na 800 m. Adam Kszczot po raz trzeci w karierze i trzeci z rzędu zdobył złoty medal. W Berlinie pobiegł w czasie 1:44.59 i o 0.44 sek. wyprzedził Szweda Andreasa Kramera, a o 0.71 sek. Francuza Pierre'a-Ambroise'a Bosse'a.

Tuż za podium znaleźli się dwaj pozostali Polacy - 0.73 sek. do Kszczota stracił czwarty na mecie Michał Rozmys, a o 0.83 sek. - piąty Mateusz Borkowski.

Trzeci złoty medal wywalczyła polska sztafeta kobiet 4x400 metrów. Polski pobiegły w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.

"Aniołki Matusińskiego" na mecie zameldowały się z czasem 3.26,59. O 0.58 sekundy wyprzedziły Francuzki. Trzecie ze stratą 0.81 sek. były Brytyjki. Udział w sukcesie Polek miały także Natalia Kaczmarek i Martyna Dąbrowska, które wystąpiły w eliminacjach.

Reprezentacja Polski zdobyła w stolicy Niemiec już dziewięć medali, w tym sześć złotych.