fot. Arek Wilman
Komitet poprowadzą dwie osoby. Pełnomocnikiem wyborczym Lepszego Koszalina jest Jacek Wezgraj.

- Na naszych listach znajdą się bardzo różne osoby. Te, które są związane ze stowarzyszeniem od lat oraz nieaktywne w polityce, chcące zrobić coś dobrego dla miasta. Rozmawiamy z różnymi grupami społeczników, organizacjami formalnymi i nieformalnymi. Szukamy tych, którzy myślą z nami podobnie o mieście, chcącymi dobrze funkcjonującego i przejrzystego Koszalina.

Stowarzyszenie stawia na kampanię bezpośrednią oraz dużą aktywność w mediach społecznościowych. Swoich kandydatów zamierzają przedstawić w najbliższych tygodniach. Za sprawy finansowe komitetu wyborczego Lepszy Koszalin będzie odpowiadała będzie Małgorzata Kmita:

- Komitet wyborczy Lepszy Koszalin nie będzie zaciągał kredytów na przeprowadzenie tej kampanii. Myślę, że większość wpływów będzie pochodziła od sympatyków stowarzyszenia, jego członków i wszystkich, którzy chcą, aby Koszalin był lepszym miastem do życia.

Kandydatem Lepszego Koszalina na urząd prezydenta miasta jest Mariusz Krajczyński. Do 27 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza czeka na zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Listy kandydatów zostaną obwieszczone 6 października. Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Do tej pory start w wyborach na prezydenta miasta zgłosili: urzędujący Piotr Jedliński kandydat Koalicji Obywatelskiej, Andrzej Jakubowski kandydat PiS i Jerzy Zaroda z SLD.

aw/ds