Już drugi złoty medal tej imprezy zdobył Maciej Sochal. Tym razem był najlepszy w pchnięcia kulą. Miejsce trzecie w rzucie dyskiem wywalczył Robert Jachimowicz.

Maciej Sochal w porannej serii uzyskał drugi wynik w konkursie pchnięcia kulą. Po dyskwalifikacji reprezentanta Grecji Dimitriosa Zisidisa, który w nieprzepisowy sposób pchnął kulę, reprezentant klubu Start Koszalin zdobył złoty medal. To już drugie jego złoto w Berlinie. Wcześniej koszaliński lekkoatleta był najlepszy w konkursie rzutu maczugą.

W serii popołudniowej rozegrano finał rzutu dyskiem. Trzecie miejsce zajął w nim drugi z reprezentantów Startu Robert Jachimowicz, który uzyskał wynik 19,19 m. Zwyciężył inny reprezentant Polski Piotr Kosiewicz. Tytuł wicemistrzowski przypadł Łotyszowi Aigarsowi Apinisowi.

Polacy objęli prowadzenie w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Zdobyli już 45 medali, w tym 19 złotych, 12 srebrnych i 14 brązowych.