W rozmowie z Anną Popławską wiceminister MSWiA odniósł się m.in. do tematu powstania woj. środkowopomorskiego. Paweł Szefernaker odpowiedział również na pytania dotyczące sejmików wojewódzkich, Unii Europejskiej, a także skomentował ostatnie sondaże wyborcze.

- Nie patrzymy na sondaże, tylko pracujemy i realizujemy to co obiecaliśmy Polakom – czy to w kampanii wyborczej czy to co w ostatnim czasie. Prawdziwym sondażem będą wybory i trzeba zrobić wszystko, żeby uzyskać jak najlepsze wyniki, dotrzeć do wyborców i rozmawiać o przyszłości miasta i regionu.

Jednym z kluczowych wątków rozmowy była kwestia powstania woj. środkowopomorskiego:

- My zapowiadaliśmy, że kwestia województwa środkowopomorskiego będzie uzależniona od woli mieszkańców. Przez ostatnie dwa lata otrzymywaliśmy jako rząd wiele uchwał intencyjnych z samorządów Pomorza Środkowego sprzeciwiających się powołaniu województwa środkowopomorskiego. Oczywiście były też pozytywne uchwały np. z Koszalina, ale przypomnę Kołobrzeg i wypowiedzi Prezydenta Gromka, który wbił nóż w plecy tej inicjatywie. Jestem przekonany – bo rozmawiałem na ten temat z Premierem, że jest potrzeba przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych. Jaką one będą miały formę, to w tej chwili jest kwestia ustalana na poziomie MSWiA i taka propozycja zostanie Premierowi przedstawiona.

Cała rozmowa do wysłuchania poniżej:

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk - Paweł Szefernaker