fot. Sławomir Kamola
Nie obyło się jednak bez przeszkód. Po rozpoczęciu realizacji tej inwestycji, mieszkańcy zwrócili uwagę na to, że ścieżka będzie zbyt wąska i nie spełni wymagań dwukierunkowych dróg rowerowych.

Ścieżka zostanie jednak przeprojektowana już na etapie wykonania.

- Po wizycie na budowie i zamontowaniu pierwszych krawężników, postanowiliśmy, że zmienimy projekt i zwiększymy szerokość ścieżki do dwóch metrów. Prowadzimy rozmowy z wykonawcą - powiedział Krzysztof Bagiński, burmistrz Białogardu.

Jego słowa potwierdził Paweł Szyszlak, wiceprzewodniczący rady miejskiej: - Wszyscy radni ubiegłej i tej kadencji zabiegali o tę drogę. Ścieżka poetów powstanie do końca grudnia. Mieszkańcy pierwsi zauważyli, że jest zbyt wąska. Jako radny skorzystałem z możliwości złożenia interpelacji. Dzięki temu sprawa mogła zostać szybciej rozpatrzona.

Deptak nad Liśnicą jest obecnie przekopywany pod instalację elektryczną, a ścieżka jest już zamknięta dla ruchu. Inwestycja obejmuje odcinek od ulicy Piłsudskiego do kładki dla pieszych przy śluzie na kanale Ulgi. Łącznie ponad 900 metrów drogi. Białogard na zmodernizowanie „ścieżki poetów” pozyskał unijne dofinansowanie.

sk/rż/ar

Posłuchaj

W Białogardzie powstaje „ścieżka poetów” - materiał Sławomira Kamoli