fot. Krzysztof Klinkosz
Podniesienie jakości życia mieszkańców, pakiet zapewniający życiowy start młodym mieszkańcom, bon zdrowotny dla emerytów i rencistów, ciepły posiłek dla uczniów kołobrzeskich podstawówek to tylko niektóre elementy programu ogłoszonego przez Macieja Bejnarowicza, kandydata na prezydenta Kołobrzegu.

- Chodzi o takie otwarcie się na Kołobrzeg. Marzenia, które chcemy zrealizować, zmienią jakość życia mieszkańców. To jest bardzo ambitny program. Miasto zasługuje na taki europejski szlif i korzystanie z najlepszych rozwiązań kurortów funkcjonujących na świecie – powiedział Maciej Bejnarowicz.

Jedną z propozycji dla miasta jest poprawa stanu bezpieczeństwa. Kandydat na prezydenta Kołobrzegu obiecał przekazywanie minimum dwóch milionów złotych z wpływów z opłaty klimatycznej na potrzeby służb zapewniających bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom.

Obecny na konwencji wyborczej, sekretarz stanu w MSWiA, Paweł Szefernaker, podkreślił, że społeczeństwo chce czuć się bezpiecznie: - Cieszę się, że są kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości, którzy zwracają uwagę na bezpieczeństwo Polaków oraz chcą na ten właśnie cel pracować.

Kołobrzeg ma być też miastem wykorzystującym położenie nad morzem i rzeką Parsętą. Maciej Bejnarowicz zapowiedział m.in. stworzenie tramwaju wodnego. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Marek Gróbarczyk podkreślił konieczność otwarcia miasta na rzekę: - Bardzo się cieszę,że powstaje taki program. Chcę również pomagać w jego realizacji. Moim marzeniem jest uruchomienie Parsęty – jednej z nielicznych rzek, w której żyją łososie.

W trakcie konwencji przedstawiono także kandydatów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, powiatu kołobrzeskiego i rady miasta, którzy wystartują z list Prawa i Sprawiedliwości.

kk/rż

fot. Krzysztof Klinkosz
fot. Krzysztof Klinkosz

Posłuchaj

Maciej Bejnarowicz, kandydat na prezydenta Kołobrzegu
Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA
Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej