Kandydatka Stowarzyszenia Kołobrzescy Razem zaznaczyła, że na program badań profilaktycznych mogłyby być wykorzystane pieniądze unijne.

- Nasza propozycja skierowana jest do wszystkich uczniów klas pierwszych kołobrzeskich szkół. Będzie to program profilaktyczny polegający na badaniach wzroku, słuchu i mowy. Zakres tego wsparcia będzie obejmował badania przesiewowe, badania specjalistyczne i diagnozę - zapowiedziała Anna Mieczkowska.

Kandydatka na prezydenta Kołobrzegu zaproponowała także rozszerzenie badań profilaktycznych mających na celu wykrywanie raka piersi: - Chcemy, żeby badaniami tymi objęte zostały kobiety już po 40-tce. Częste badania w tym wieku i wczesne wykrywanie nowotworów zwiększa skuteczność procesu terapeutycznego.

Kandydatka na prezydenta zapowiedziała także stworzenie pakietu usług za zakresu rehabilitacji dla seniorów.

Obok Anny Mieczkowskiej, która jest kandydatką stowarzyszenia Kołobrzescy Razem, skupiającego m.in. PO, SLD i PSL, udział w wyborach na prezydenta Kołobrzegu wezmą: kandydat PiS - Maciej Bejnarowicz, kandydat Kukiz`15 - Ireneusz Zarzycki oraz Zbigniew Błaszczuk i Jacek Woźniak, którzy startować będą z własnych komitetów wyborczych.

kk/ar

Posłuchaj

Anna Mieczkowska o programie dla uczniów koszalińskich szkół
Anna Mieczkowska o programie badań piersi