fot. Jacek Woźniak/Facebook
Zwiększenie wydatków na kluby i stowarzyszenia sportowe, powstanie kompleksu sportowego, w tym całorocznego boiska do treningów czy rady sportu zapowiedział Jacek Woźniak, niezależny kandydat na prezydenta Kołobrzegu.

W jego ocenie, niezbędna jest zmiana systemu wydatkowania pieniędzy publicznych na wspieranie sportu i aktywności fizycznej: - Deklarujemy zwiększenie wydatków na sport. Chcielibyśmy, by nie był to 1 proc. budżetu, lecz ponad 2 proc. Ta kwota zaspokajałaby najpilniejsze potrzeby lokalnego środowiska sportowego.

Według kandydata na prezydenta Kołobrzegu kultura fizyczna może być elementem promującym miasto i jego uzdrowiskowy charakter: - Musimy wykorzystywać naszą aktywność do promowania sportu i rekreacji. Chcemy reaktywować kołobrzeski maraton lub zwiększyć nacisk na bieg niepodległości. Dofinansujemy powiat kołobrzeski w niezbędnym zakresie, żeby na stadionie lekkoatletycznym było oświetlenie.

W ocenie Woźniaka  w strefie uzdrowiskowej, oprócz inwestycji z zakresu hotelarstwa, powinny znaleźć się również miejsca do aktywnego uprawiania sportu. Temu ma służyć proponowany przez niego kompleks sportowy we wschodniej części strefy uzdrowiskowej.

Obok Jacka Woźniaka na urząd prezydenta Kołobrzegu kandydują: Maciej Bejnarowicz - PiS, Anna Mieczkowska - stowarzyszenie Kołobrzescy Razem (skupiające m.in. PO, SLD i PSL), Ireneusz Zarzycki – Kukiz`15 oraz Zbigniew Błaszczuk – startujący z własnego komitetu.

kk/rż

Posłuchaj

Jacek Woźniak o sporcie jako elemencie promującym miasto
Jacek Woźniak deklaruje zwiększenie wydatków na sport