fot. Przemysław Grabiński
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zaznaczył, że rząd nadrabia zaległości sprzed lat. Dodał, że efekty działań gabinetu PiS widać m.in. w Pile.

- W tym roku zaprojektowano nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Pile. W przyszłym rozpocznie się jego budowa. Do programu modernizacji służb mundurowych włączono także modernizację pilskiej jednostki ratowniczo- gaśniczej - powiedział minister Paweł Szefernaker.

Pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Porzucek dodał, że z rządowego wsparcia w tym zakresie korzystają też mniejsze gminy powiatu pilskiego: - Do wszystkich gmin, które zgłaszały takie zapotrzebowanie, trafiły pieniądze na nowy sprzęt. Chodzi o jednostki z Białośliwia, Kaczorów, Kruszewa, Miasteczka Krajeńskiego, Wyrzyska, Starej Łubianki, Ujścia i Wktorówki.

Wiceminister Paweł Szefernaker zapowiedział też w Pile, że po realizacji programu modernizacji służb mundurowych przyjdzie czas na kolejne ich wsparcie i rozwój: - Uważamy, że po 2020 roku, po zakończeniu etapu modernizacji, powinien wejść w życie program rozwoju służb mundurowych. Ministerstwo będzie go przygotowywać.

Na realizację w całym kraju programu modernizacji służb mundurowych w latach 2017 - 2020 zabezpieczono ponad 9 miliardów złotych.

pg/ar

Posłuchaj

Minister Paweł Szefernaker o efektach programu modernizacji w Pile
Minister Paweł Szefernaker o planowanym programie rozwoju służb mundurowych
Marcin Porzucek, pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości, o wsparciu gmin powiatu pilskiego