Około 1200 osób zasiadło na trybunach hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X, aby obejrzeć Galę Sportów Walki „RUNDA 8”.

Organizatorzy przygotowali aż dziewięć pojedynków w formule MMA, trzy walki amatorskie na dystansie 3x3 minuty oraz sześć walk zawodowych, w których rywalizacja toczyła się w trzech rundach trwających po pięć minut.

W potyczkach amatorskich zwyciężali:

• waga 65 kg - Jakub Stankiewicz 3:0 pokonał Piotra Sędzickiego,
  • waga 66 kg - Adrian Wieliczko zwyciężył przez „balachę” na kolano Michała Rybaka,
  • waga 93 kg - Piotr Kostuch „Maczeta” uległ przez nokaut w 1. rundzie Damianowi Piwowarczykowi.
W walkach zawodowych zwycięzcami zostali:
  • waga 84 kg - Mateusz Rybak przez nokaut techniczny w rundzie 1. pokonał Błażeja Cisłowskiego,
  • waga 66 kg - Dominik Gierowski przez nokaut techniczny w rundzie 2. zwyciężył z Marcinem Czyżowskim,
  • waga 63 kg - Piotr Kamiński również przez techniczny nokaut w rundzie 2. pokonał Islama Mayrasultanova,
  • waga 84 kg - Krzysztof Sowa przez duszenie zza pleców w 1. rundzie zwyciężył Marka Frankowskiego,
  • waga 93 kg - w rundzie 1. , duszenie gilotynowe i zwycięstwo Ruslana Chapko z Krzysztofem „Cavallo” Piotrowskim.

W pojedynku wieczoru, kat. 93 kg, jednogłośną decyzją arbitrów Paweł Brandys pokonał Mateusza „SMOKU” Symoczkę.

Gościem honorowym „RUNDY 8” była Karolina Kowalkiewicz, jedna z najlepszych zawodniczek amerykańskiej federacji UFC w kat. słomkowej. Walki w oktagonie prowadził Piotr Michalak, najlepszy polski arbiter MMA, który wielokrotnie sędziował pojedynki w KSW oraz UFC.

Patronem medialnym Gali Sportów Walki Białogard „RUNDA 8” od ośmiu lat jest Polskie Radio Koszalin.