AZS Koszalin poniósł szóstą porażkę w lidze. Podopieczni Dragana Nikolicia ulegli mistrzowi Polski, Anwilowi Włocławek 76:91 (14:20, 23:29, 19:29, 20:13). Akademicy zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli.

Początek spotkania był wyrównany. Dwukrotnie dla Akademików za trzy trafiali Brandon i Kucharek. Po pierwszych pięciu minutach AZS przegrywał tylko 7:9. Szybko parkiet opuścił Walters, który zaliczył dwa faule, zastąpił go Marko Tejić. Od tego momentu aktualny mistrz Polski zaczął uciekać biało-niebieskim, za sprawą Markovicia zrobiło się 10:17. Koszalinianie odpowiedzieli trafieniem Bartosza Bochny. Po pierwszej kwarcie koszalinianie przegrywali 14:20

Drugą odsłonę AZS zaczął od odrabiania strat - najpierw za trzy Jakóbczyk, a potem za dwa trafił Tejić. Dobrą passę Akademików przerwał jednak „trójką” Simon, biało-niebiescy przegrywali 21:26. Amerykanin dokładał kolejne punkty. Po siedmiu minutach drugiej kwarty było 32:40. Pomimo strat, AZS nie poddawał się - efektownym wsadem popisał się Walters, następnie Surmacz zablokował jednego z włocławian, a kilka sekund później jeszcze Bartosz Bochno trafił za trzy. Po dwudziestu minutach spotkania AZS Koszalin przegrywał z mistrzem Polski 37:49.

W trzeciej kwarcie Anwil zdeklasował koszalinian. Zawodnicy z Włocławka szybko wyszli na dwudziestotrzypunktowe prowadzenie. Anwil pewnie kontrolował przebieg spotkania i ostatecznie biało-niebiescy ulegli mistrzowi Polski 76:91.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 76:91 (14:20, 23:29, 19:29, 20:13)

AZS: Marko Tejić 21, Bartosz Bochno 12, Krzysztof Jakóbczyk 10, Dragoslav Papić 8, Aleksandar Radulović 7, Brandon Walters 7, Maciej Kucharek 6, Drew Brandon 5, Grzegorz Surmacz 0.

Anwil: Walerij Lichodiej 23, Nikola Marković 16, Chase Simon 16, Michał Michalak 12, Szymon Szewczyk 7, Mateusz Kostrzewski 6, Josip Sobin 4, Jarosław Zyskowski 4, Igor Wadowski 3, Kamil Łączyński 0, Jakub Parzeński 0, Rafał Komenda 0.