fot. Krzysztof Klinkosz
Była kandydatka Stowarzyszenia Kołobrzescy Razem została zaprzysiężona podczas pierwszej, uroczystej sesji rady miasta nowej kadencji. Przewodniczącym rady został jej niedawny rywal w wyścigu o fotel prezydenta – Jacek Woźniak.

Anna Mieczkowska po ślubowaniu podkreślała, że ciąży na niej wielka odpowiedzialność: - Mam świadomość, jak wiele rzeczy jest do zrobienia. To odpowiedzialność za Kołobrzeg i wszystkich jego mieszkańców. Chciałabym, żeby współpraca z radą układała się pozytywnie.

Pierwsza kobieta - prezydent w historii kurortu zapowiedziała, że jedną z pierwszych jej decyzji będzie wprowadzenie w życie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca: - Chciałabym zrealizować jak najszybciej ten projekt. Czasu jest niby dużo, bo 5 lat, ale tak naprawdę ten czas szybko biegnie, więc muszę się postarać, by wszystkie moje obietnice wyborcze jak najszybciej wdrożyć w życie.

Anna Mieczkowska zapowiedziała, że nazwiska zastępcy bądź zastępców ogłosi w przyszłym tygodniu.

Podczas pierwszej sesji rady miasta, w tajnym głosowaniu przewodniczącym kołobrzeskiej rady został wybrany Jacek Woźniak. Poparcia udzieliło mu łącznie 11 radnych z klubu PiS oraz Komitetu Wyborczego Jacka Woźniaka. Jego kontrkandydat - Bogdan Błaszczyk z Kołobrzeskich Razem uzyskał poparcie 10 radnych.

Nowy przewodniczący zadeklarował, że swoją funkcję będzie pełnił bezstronnie: - To dla mnie wielki zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Chcę państwu złożyć deklarację, że swoją funkcję będę pełnił w sposób bezstronny i sprawiedliwy dla wszystkich.

Nazwiska członków prezydium rady miasta i szefów poszczególnych komisji mają być znane podczas kolejnej sesji rady miasta.

kk/ar

Posłuchaj

Anna Mieczkowska o odpowiedzialności za miasto i jego mieszkańców
Anna Mieczkowska o wdrożeniu swojego programu wyborczego
Jacek Woźniak po zaprzysiężeniu na przewodniczącego rady miasta