fot. Mateusz Sienkiewicz
Uczniowie z Turowa oraz ich koledzy z pobliskich miejscowości wzięli udział w zajęciach sportowych w ramach akcji „Szkolny Skills Challenge”, zorganizowanej przez Fundację Marcina Gortata.

Uczniowie musieli wykazać się sprytem na torze sprawnościowym. Koszykówka nie była tu wiodącą dyscypliną. Najlepsi z całej Polski wezmą udział w finale krajowym. Jego zwycięzca spotka się z Marcinem Gortatem.

Jednak zdaniem Ilony Kazimierskiej, dyrektorki Szkoły Podstawowej w Turowie najważniejsza jest motywacja uczniów: - Nasze dzieci mają wielką satysfakcję, że biorą udział w tych rozgrywkach. Nie ma tu bowiem znaczenia, że Turowo to wieś, ponieważ impreza dociera przecież także do nas. Co warte podkreślenia, nasi uczniowie odnoszą spore sukcesy w tej akcji, bo na przykład w poprzednim roku chłopiec z naszej szkoły zdobył trzecie miejsce w ogólnopolskim finale.

W tym tygodniu Szkolny Skills Challenge odwiedzi m.in. Szczecinek i Kołobrzeg. Po weekendzie poznamy listę uczniów, którzy wezmą udział w finale ogólnopolskim. Do udziału w akcji zgłosiło się 50 szkół z całej Polski.

ms/ar

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

dzieci uczestniczące w zmaganiach
Ilona Kazimierska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Turowie