fot. Mateusz Sienkiewicz
Przed kilkoma dniami w Szczecinku, z powodu remontu, z ponad stuletniego, zabytkowego budynku przy ulicy 3 Maja zostały zdemontowane okna z witrażami.

- Przy naporze wiatrów od strony jeziora okna mogły wypaść. Były spróchniałe, przewieziono już je do pracowni konserwatorskiej. Zostaną zrobione nowe okna, ich wygląd będzie przypominał oryginały - wyjaśniła Agnieszka Orłowska, dyrektor szkoły.

Z sąsiedztwa placówki wycięto także dwa stare drzewa - kasztanowiec oraz klon, ponieważ wystąpiło ryzyko, że przewrócą się na budynek. To jednak nie koniec zmian w Szkole Muzycznej. W najbliższych dniach zostanie wymieniona klimatyzacja auli.

- Był to dyskomfort dla instrumentalistów - dmuchało na nich zimne powietrze. Pianista nie mógł grać, ponieważ grabiały mu ręce, a osobie grającej na instrumencie dętym wysychały usta. W czasie ubiegłorocznego konkursu musieliśmy wyłączyć klimatyzację – podkreśliła Agnieszka Orłowska.

Na wszystkie tegoroczne inwestycje w Szkole Muzycznej przeznaczono prawie pół miliona złotych. Środki pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ms/rż

fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

Agnieszka Orłowska o wymianie okien
Agnieszka Orłowska o wymianie klimatyzacj