AZS Koszalin pokonał w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Legię Warszawa 90:67. Podopieczni Marka Łukomskiego odnieśli drugie zwycięstwo w Enerdze Basket Lidze.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. AZS grał dobrze w obronie i wykorzystywał sytuacje. Przy stanie 17:17 za trzy trafił Dragoslav Papić, następnie trzy „oczka” dołożył Jacek Jarecki i zrobiło się już 23:19 dla koszalinian. Po chwili Surmacz i Papić trafiali kolejne „trójki”. Po pierwszych dziesięciu minutach AZS prowadził 34:24.

Druga odsłona kapitalnie zaczęła się dla koszalinian - najpierw za trzy rzucił kapitan zespołu, Grzegorz Surmacz, a następnie - za dwa - Drew Brandon i było 39:24. Biało-niebiescy grali bardzo dobrze w obronie i stopniowo powiększali przewagę. Do przerwy AZS wygrywał z Legią 61:39. Co ciekawe, skuteczność Akademików po dwudziestu minutach wyniosła aż 62 proc., dla porównania, Legii - 41 proc.

W trzeciej kwarcie koszalinianie odskoczyli na dwadzieścia osiem punktów, ale w pewnym momencie „coś się zacięło” - przewaga AZS-u, po siedmiu minutach trzeciej kwarty, stopniała do czternastu punktów - Legioniści zaliczyli serię 14:0. Marek Łukomski poprosił o czas. Po przerwie, Maciej Kucharek, wykorzystując dwa wolne, przerwał złą passę Akademików. Po trzydziestu minutach było 71:55.

Na początku czwartej kwarty Drew Brandon rzucił za dwa, po chwili - spod samego kosza, trafił Marko Tejić. Warszawianie odpowiadali trafieniami Sebastiana Kowalczyka. Przewaga Akademików stopniała do dwunastu punktów, ale na krótko. Najpierw Dragoslav Papić za trzy, a po chwili Drew Brandon trafił za dwa. AZS odskoczył Legii na 21 punktów. Warszawianie zdołali jedynie odpowiedzieć dwoma punktami Jakuba Karolaka. Biało-niebiescy grali solidnie w defensywie i pewnie utrzymali prowadzenie. Ostatecznie, pokonali Legię Warszawa 90:67.

AZS KOSZALIN - LEGIA WARSZAWA (34:24, 27:15,10:16, 19:12)

AZS: Marko Tejić 18, Grzegorz Surmacz 18 (11 zb), Dragoslav Papić 17, Jacek Jarecki 14, Drew Brandon 13 (10 zb), Maciej Kucharek 8, Bartosz Bochno 2, Marek Zywert 0.

Legia: Omar Prewitt 21 (12 zb), Jakub Karolak 18, Sebasitan Kowalczyk 15, Michał Kołodziej 7, Rusłan Patiejew 2, Keanu Pinder 2, Patryk Nowerski 2, Dawid Sączewski 0, Mo Soluade 0, Mariusz Konopatzki 0, Roman Rubinsztejn, Jakub Sadowski 0.