fot. archiwum PRK
Piotr Karczewski, który w ostatnich wyborach uzyskał drugi wynik, zrezygnował z objęcia mandatu. Jego miejsce zajmie Piotr Müller.

29-letni Piotr Müller od urodzenia jest związany ze Słupskiem. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie był najpierw szefem parlamentu studentów, a następnie reprezentantem wszystkich środowisk akademickich. Od stycznia pełni funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jest odpowiedzialny m.in. za koordynację zadań związanych z działem administracji rządowej szkolnictwo wyższe, w tym nadzór nad uczelniami oraz za nadzór nad prowadzeniem prac legislacyjnych. We wrześniu 2018 roku został powołany na przewodniczącego zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

W ostatnich wyborach uzyskał trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Jest synem Edwarda Müllera, znanego słupskiego działacza związkowego, opozycjonisty w okresie PRL- u oraz byłego posła.

- Godzenie aktywności ministerialnej z byciem posłem jest sporym wyzwaniem. Ja jednak takiej aktywności się nie boję i wierzę, że podołam obowiązkom. Ważne jest dla mnie także to, by w efektywny sposób reprezentować region słupski. Chcę przy okazji podziękować wszystkim wyborcom, którzy w 2015 roku oddali na mnie głosy, bo to dzięki ich zaufaniu będę mógł teraz objąć mandat poselski - powiedział Piotr Müller zaraz po otrzymaniu decyzji.

Jako parlamentarzysta polityk automatycznie obejmie też funkcję członka zarządu okręgu słupskiego PIS.

Jutro po godzinie 8:00 Piotr Müller będzie gościem porannego „Studia Bałtyk” na antenie Polskiego Radia Koszalin.

pg/ar

Posłuchaj

Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego