W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Akademicy przegrali po dogrywce z MKS-em Dąbrowa Górnicza 85:89. Dla Biało-Niebieskich była to jedenasta porażka w tym sezonie.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się katastrofalnie dla koszalinian. Po rzutach Richardsona, Łukasiaka, Kobla oraz Melvina Biało-Niebiescy przegrywali aż 14:0. Marek Łukomski, szkoleniowiec Akademików poprosił o czas. To był punkt przełomowy dla gospodarzy. Najpierw Bochno trafił za trzy. Po chwili Tejić popisał się akcją dwa plus jeden, a następnie Walters imponująco wsadził piłkę do kosza i zrobiło się już 10:15. Kilka sekund później Bochno wykorzystał dwa wolne i przewaga gości stopniała do zaledwie punktu. Gra wyrównała się. Na sekundę przed końcem pierwszej kwarty za trzy trafił Wołoszyn. AZS przegrywał 18:22.

W drugiej odsłonie obydwa zespoły wyraźnie zwolniły tempo. Po trzech minutach drugiej kwarty było 25:23 dla gości. Po chwili MKS, prowadzony przez Jacka Winnickiego, zaczął uciekać. Świetnie rzucał Melvin - z dwóch punktów różnicy zrobiło się osiem. Do przerwy goście prowadzili 44:35.

Trzecią kwartę otworzył trójką Wojciechowski. Po chwili Łukasiaka faulował Surmacz. Zawodnik MKS-u wykorzystał dwa z trzech rzutów wolnych. AZS odpowiedział trafieniem Bochny spod samej obręczy. Goście przeprowadzili jednak szybki kontratak. Dwukrotnie Melvin trafił za dwa. Dąbrowianie uciekli Akademikom na dwadzieścia punktów, zrobiło się 57:37. MKS ciągle powiększał przewagę, ponownie trafiał Melvin. Złą passę koszalinian przerwał dopiero Tejić. Podopieczni Jacka Winnickiego odpowiedzieli trójką Richardsona. W ostatniej sekundzie trzeciej kwarty trzy punkty dla AZS-u zdobył Jakóbczyk. Po trzydziestu minutach było 67:55 dla gości.

W ostatnich dziesięciu minutach AZS odrabiał straty. Najpierw Jakóbczyk za dwa, po chwili wirującym ruchem spod kosza trafił Tejić,  następnie Surmacz przeprowadził akcję dwa plus jeden. Koszalinianie przegrywali zaledwie pięcioma punktami. Do wyrównania doprowadził trójką Jarecki. Goście zaczęli popełniać błędy w defensywie, ale Melvin wziął ciężar gry na siebie - zdobył trzy punkty i jednocześnie dał prowadzenie MKS-owi. Po chwili Amerykanin trafił ponownie i było już 78:73 dla gości. Koszalinianie wciąż walczyli, gra zaostrzyła się - aż trzech zawodników MKS-u miało po cztery faule (Wojciechowski, Kobel i Gabiński, z parkietu zszedł natomiast Kobel). Na trzydzieści sekund przed końcową syreną trener Akademików poprosił o czas. Brandon zdołał doprowadzić do remisu. Na dziesięć sekund przed końcem czwartej odsłony dąbrowianie zdołali jeszcze oddać dwa rzuty, na szczęście niecelne. Było 78:78.

Przez ponad minutę dogrywki obydwa zespoły nie mogły zdobyć punktów. Dopiero Brandon przerwał niemoc strzelecką - trafił dwa wolne. MKS odpowiedział natomiast dwójką Zębskiego. Po chwili Wojciechowski trafił za trzy i było już 83:80 dla gości. Kilka sekund później Brandon zdobył pięć punktów i dał na krótko AZS-owi prowadzenie, gdyż trójką popisał się Wojciechowski, a po chwili dołożył kolejne dwa punkty. AZS ostatecznie przegrał spotkanie 89:85.

AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 85:89 (18:22, 17:22, 20:23, 23:11, 7:11)

AZS Koszalin: Marko Tejić 19, Drew Brandon 13, Bartosz Bochno 11, Jacek Jarecki 10, Brandon Walters 7, Krzysztof Jakóbczyk 6, Dragoslav Papić 6, Marek Zywert 5, Maciej Kucharek 4, Grzegorz Surmacz 4.

MKS Dąbrowa Górnicza: Cleveland Melvin 28, Mathieu Wojciechowski 15, Mateusz Zębski 10, Jakub Kobel 9, Ben Richardson 9, Bartłomiej Wołoszyn 8, Szymon Łukasiak 7, Michał Gabiński 3.