fot. AZS Koszalin
Wicemistrz Polski z roku 2011 i 2016 oraz MVP sezonu zasadniczego 2010/2011 - Torey Thomas podpisał kontrakt z koszalińską drużyną.

Amerykański rozgrywający występował m.in. w barwach PGE Turowa Zgorzelec oraz Rosy Radom. W obu klubach był czołową postacią, zdobywając dwukrotnie wicemistrzostwo Polski. W PGE Turowie w 41 rozegranych spotkaniach notował średnio 14,4 pkt. oraz 5,7 asysty na mecz. Niewiele gorzej radził sobie, reprezentując barwy Rosy, gdzie podczas 43 spotkań sezonu 2015/2016 zdobywał średnio 12 pkt. i 4,5 asysty na mecz, a przeciwko Asseco Gdynia zdobył rekordowe 31 oczek.

Thomas od czasu gry w Radomiu reprezentował barwy MZT Skopje, występując w rozgrywkach EuroCup (13.0 pkt, 4,3 zb., 4,0 as. w Fiba EuroCup), oraz zdobywając ze swoją drużyną Superpuchar Macedonii. Następnie przeniósł się na Cypr, by grać dla AEK Larnaki (10,2 pkt., 5,6 zb., 4,5 as.). Z tym klubem zdobył Superpuchar i Puchar Cypru. Ostatni sezon spędził we francuskiej drugiej lidze w drużynie ADA Blois (8,7 pkt., 3,2 zb., 4,3 as.), a obecny sezon rozpoczął w Tunezji, reprezentując Etoile Sportive Rades.

- Bardzo się cieszę, że po tak długim okresie poszukiwań rozgrywającego, udało nam się przekonać do gry w Koszalinie zawodnika bardzo wysokiej klasy, jakim jest Torey Thomas. Wierzę, że jego umiejętności pomogą nam w odniesieniu kolejnych zwycięstw w dalszej części sezonu. Na pewno będzie on dużym wzmocnieniem naszego zespołu i uzupełni braki, które do tej pory pojawiały się w naszym rozegraniu - powiedział o nowym zawodniku AZS trener Marek Łukomski.

- Nasze poszukiwania zawodnika na pozycję rozgrywającego trwały bardzo długo, jednak zależało nam, aby gracz, który wzmocni AZS zrobił różnicę w jego grze. Torey Thomas jest takim zawodnikiem i mimo wielu innych ofert dziś rano podpisałem z nim umowę. Wszyscy pamiętamy jego wyczyny w barwach PGE Turowa oraz Rosy Radom i wierzymy, że również w naszej drużynie będzie zawodnikiem, którego oczekiwaliśmy - dodał Prezes AZS Leszek Doliński.

Torey Thomas z powodów osobistych pojawi się w Koszalinie dopiero 17 stycznia, a jego pierwszym meczem w biało-niebieskich barwach będzie pojedynek ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 21 stycznia.

AZS Koszalin/ar