fot. Jarosław Ryfun
Władze miasta i służby podały szczegóły uroczystego pożegnania Amelii, Julii, Karoliny, Małgosi oraz Wiktorii.

Uroczystości rozpocznie msza święta o godzinie 11:00 w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza. Msza będzie transmitowana na telebimie ustawionym przed kościołem.

- Do kościoła będą mogły wejść tylko osoby należące do rodziny i najbliżsi przyjaciele dziewcząt i ich rodzin. Wejście będzie możliwe jedynie po okazaniu specjalnych identyfikatorów. Proszę wszystkich mieszkańców, którzy chcą wziąć udział we mszy świętej, aby gromadzili się przed kościołem - powiedział Tomasz Czuczak, sekretarz miasta.

Po mszy uczestnicy uroczystości będą mogli bezpłatnie dojechać autobusami miejskimi na cmentarz w Koszalinie. Autobusy będą odjeżdżać z pętli autobusowej niedaleko kościoła. O godzinie 14:00 przy cmentarzu będzie formował się kondukt żałobny.

- Na początku konduktu będą krzyże. Za nimi pójdą mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w tym pożegnaniu. Kolejne będą karawany, a za nimi rodziny i bliscy dziewcząt. Dlatego zwracam się z apelem do mieszkańców o dyscyplinę, aby nie utrudniać przejścia konduktu - powiedział Tomasz Czuczak.

Przy kościele oraz cmentarzu zamknięta zostanie część ulic.

- Przy parafii pw. świętego Kazimierza będziemy ustawiać zapory drogowe. W okolicach cmentarza, na ulicy Kamieniarskiej, ruch zostanie zamknięty - powiedział komisarz Marcin Pilarczyk, zastępca komendanta policji w Koszalinie.

Czasowe utrudnienia w ruchu wystąpią:
  • w godz. od 6:00 do 16:00 - w okolicy Cmentarza Komunalnego - zamknięcie ulicy Kamieniarskiej i parkingu przy ulicy Gnieźnieńskiej (pętla autobusowa);
  • w godz. od 10:00 do 13:30 - zamknięcie ulic wokół kościoła pw. św. Kazimierza oraz zamknięcie ulicy Staszica w obrębie Szkoły Podstawowej nr 18.
mm/ar/rż

konferencja w urzędzie miasta | Źródło: Jarosław Ryfun
źródło: ZDiT Koszalin

Posłuchaj

Tomasz Czuczak o mszy świętej
Tomasz Czuczak o kondukcie żałobnym
komisarz Marcin Pilarczyk o organizacji ruchu w Koszalinie