W konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zwyciężyli Niemcy.

Zwycięzcy zgromadzili łącznie 1157,5 punktu i drugich Austriaków wyprzedzili o zaledwie 0,1 punktu. Na trzecim miejscu zawody zakończyli reprezentanci Polski (1117,2 pkt) - Piotr Żyła (126,5/130 m), Maciej Kot (130/132,5 m), Kamil Stoch (136/137 m) oraz Dawid Kubacki (134/143,5 m). Skok Kubackiego z drugiej serii konkursu jest nowym rekordem skoczni im. Stanisława Marusarza.

Czwarte miejsce zajęli Słoweńcy (1103,8 pkt), piąte Japończycy (1088 pkt), szóste Czesi (1028,1 pkt), siódme Szwajcarzy (1002,5 pkt), a ósme Norwegowie (986 pkt).

Ze względu na problemy z kombinezonem w drugiej serii, zdyskwalifikowany został skaczący w trzeciej turze Norweg Johann Andre Forfang.

W finałowej serii David Siegel osiągnął 142,5 m, ale upadł przy lądowaniu i został odwieziony do szpitala.

W Pucharze Narodów prowadzą Polacy (2577 pkt) przed Niemcami (2539 pkt) i Japończykami (1905 pkt).

Na niedzielę w Zakopanem zaplanowano rywalizację indywidualną. Początek konkursu, w którym wystartuje 11 Polaków, o godzinie 16.15.