Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze STK Czarni Słupsk. W hali Gryfia słupszczanie pokonali Biofarm Poznań 87:71.

Mimo że faworytem była ekipa z Poznania, to zespół Czarnych bardzo dobrze zagrał w obronie i skutecznie wyprowadzał kontrataki. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 23:12, ale w drugiej odsłonie meczu górą byli goście i na przerwę Czarni schodzili tylko z trzema punktami przewagi. Kolejne dwie kwarty należały jednak do graczy ze Słupska, którzy wygrali cały mecz różnicą 16 punktów.

Po tej wygranej ekipa prowadzona przez Mantasa Cesnauskisa, z bilansem dziewięciu zwycięstw oraz dziewięciu porażek, umocniła się na siódmej pozycji w tabeli.

Czarni Słupsk - Biofarm Poznań 87:71 (23:12, 14:22, 29:22, 21:15)
Czarni: Pełka 23, Kordalski 10, Jakubiak 16, Rduch 21 (4), Cehcniak 8, Wieczorek 4, Wyszkowski 1, Długosz 4