fot. Jacek Żukowski
W Radzie Miasta powinny zasiadać 23 osoby. Obecnie są dwa nieobsadzone mandaty. W styczniu zmarł Andrzej Obecny, a były prezydent miasta Robert Biedroń tuż po wyborach zrzekł się mandatu i wyprowadził z miasta. Bardzo długo nie odbierał korespondencji od komisarza wyborczego, więc przedłużała się procedura prawna związana z powołaniem nowego radnego. Ostatecznie decyzję odebrał, ale wakat pozostał.

Wakujące miejsca są do obsadzenia przez kolejne osoby na liście z Komitetu Wyborczego Wyborców Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia. W jednym przypadku tyle samo głosów zdobyły dwie kandydatki - Katarzyna Dobkowska i Mirosława Sagun-Lewandowska. Obie panie wyraziły wolę złożenia przysięgi na radne, dlatego o wyborze pomiędzy nimi zdecyduje losowanie. Odbędzie się ono 6 lutego.


30 stycznia natomiast w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego opublikowane zostało postanowienie komisarza wyborczego stwierdzające wygaśnięcie mandatu nieżyjącego radnego Andrzeja Obecnego. Nową radną z okręgu IV w Słupsku może zostać Bożena Hołowienko.

jż/rż