fot. Jacek Żukowski
Po sześciu zwycięstwach z rzędu apetyty słupskich kibiców na kolejny sukces są olbrzymie. Pod wodzą Mantasa Cesnauskisa ekipa Czarnych nie przegrała jeszcze żadnego meczu, a drużyna z grodu nad Słupią z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Jednak zespół z Leszna to wymagający przeciwnik. Poloniści w poprzedniej kolejce pokonali GKS Tychy 101:97. Jest to zespół ze ścisłej czołówki ligowej tabeli, a swoją grą pokazuje, że w tym sezonie to jeden z faworytów do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Poziomem gry nie ustępują im ostatnio słupszczanie, którzy w ostatniej kolejce ligowych zmagań pokonali Pogoń Prudnik. Było to szóste zwycięstwo z rzędu Czarnych Panter. W pierwszym pojedynku lepsi okazali się sobotni goście. Czarni prowadzili przez większość spotkania, jednak w czwartej kwarcie Poloniści zdobyli aż 33 punkty i ostatecznie wygrali 79:66.

Jaki wynik będzie tym razem? Kibice nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż wygrana ich idoli. Spotkanie rozegrane zostanie w słupskiej hali Gryfia. Początek meczu o godzinie 18.00.