Wyłudzili 120 tysięcy złotych metodą „na wnuczka” - nagranie z monitoringu | Źródło: KMP Słupsk
Policjanci zajmują się sprawą oszustwa, do którego doszło kilka dni temu w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Zygmunta Augusta. Oszukane zostały dwie osoby - małżeństwo 85-latków.

Jak ustalili śledczy, na telefon starszych osób zadzwoniła kobieta, podając się za ich córkę. Błagała o pożyczkę w kwocie ponad 60 tysięcy złotych. Powiedziała, że nie może osobiście odebrać pieniędzy i poprosiła, aby przekazać je znajomemu, który zaraz do nich przyjdzie. Łącznie wyłudzono od starszych ludzi ponad 120 tysięcy złotych.

Policjanci, zajmując się tym oszustwem, ustalili wizerunek mężczyzny, który wszedł do klatki schodowej, udając się do mieszkania pokrzywdzonych. Kryminalni zabezpieczyli zapis monitoringu, który uchwycił moment wejścia sprawcy do klatki oraz gdy z niej wychodził.

Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu tożsamości mężczyzny. Również świadkowie, którzy mogli widzieć mężczyznę na klatce schodowej bądź koło bloku mieszkalnego proszeni są o kontakt z komisariatem policji. Wszelkie informacje w tej sprawie można kierować na telefon dyżurnego KMP w Słupsku (59) 848-05-35 lub 112. Policja zapewnia dyskrecję i anonimowość.

Jacek Żukowski/ar