fot. Kancelaria Premiera/Twitter
W najbliższy wtorek w Strasburgu zostanie otwarta wystawa zdjęć zrobionych przez polskich strażaków, którzy w lipcu i sierpniu minionego roku pomagali gasić potężne pożary lasów w Szwecji.

W gaszeniu pożarów uczestniczyli głównie ratownicy z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 pojazdów z każdego). Dodatkowo wspierali ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 pojazdy).

Strażacy między innymi z Koszalina, Białogardu, Kołobrzegu i Drawska Pomorskiego pracowali rotacyjnie, bez dnia przerwy.

Przez Szwedów byli witani i żegnani oklaskami.

- To pomysł ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego i jego zastępcy - Pawła Szefernakera. Podchwyciłem ten pomysł i wspólnie z profesorem Ryszardem Legutko organizuję tę wystawę w Strasburgu pod hasłem „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy gaszą pożary lasów w Szwecji”. Na jej otwarcie przyjadą strażacy, którzy będą mówić o swojej pracy w Szwecji - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Czesław Hoc, europoseł PiS z Kołobrzegu.

ak/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Czesław Hoc, europoseł PiS z Kołobrzegu