fot. policja.pl
We wsi koło Kołobrzegu Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało laboratorium syntetycznych narkotyków, przejęło prawie kilogram stałej amfetaminy i 3 litry płynnej. Na miejscu został zatrzymany 42-letni Mariusz G.

Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu w okolicach Kołobrzegu. Zatrzymany mieszkaniec Kołobrzegu usłyszał prokuratorskie zarzuty.

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale odmówił składania wyjaśnień odnośnie okoliczności tego procederu. Sąd rejonowy, na wniosek prokuratora, zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Śledczy ustalili, że mieszkaniec Kołobrzegu działał w porozumieniu z Lubomirem S. - 34-letnim Ukraińcem zameldowanym we wsi koło Kołobrzegu.

- Mieszkaniec Kołobrzegu otrzymał od niego instruktaż, jak uzyskać amfetaminę. Ogłoszono mu zarzut działania w porozumieniu z zatrzymanym Polakiem. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym areszcie - poinformował prokurator Stanisław Bar.

Śledztwo w tej sprawie jest efektem działań operacyjnych opolskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

AK/IAR/ar

Posłuchaj

prokurator Stanisław Bar o zarzutach dla mieszkańca Kołobrzegu
prokurator Stanisław Bar o roli 34-letniego Ukraińca