fot. policja.pl
Na drogach naszego regionu doszło do mniejszej liczby wypadków niż przed rokiem. Niestety, funkcjonariusze zatrzymali więcej pijanych kierowców.

Od 28 stycznia do 10 lutego doszło do 25 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 34 zostały ranne. W ubiegłoroczne ferie doszło do 34 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 35 zostało rannych. Policjanci zatrzymali niemal 140 kierowców po alkoholu oraz ponad 30 kierujących pod wpływem środków odurzających.


Mundurowi skontrolowali też 165 autobusów wyjeżdżających na wypoczynek. Do dalszej jazdy nie dopuszczony został 1 autobus. Zatrzymano też kierowcę, który chciał wyruszyć w podróż pod wpływem alkoholu.

W czasie kontroli na drogach 640 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne, a za rażące złamanie przepisów ponad 140 kierowców straciło prawo jazdy.

Ferie zimowe były także okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizatorzy zimowego wypoczynku często zapraszali policjantów na spotkania z dziećmi. Zachodniopomorska policja także przygotowała atrakcje dla tych najmłodszych, którzy spędzali ferie w swoich miejscowościach, m.in. na półkoloniach organizowanych w szkołach.

red./ar