fot. Marcelina Marciniak
To coroczne nagrody przyznawane w kategoriach: społecznej, gospodarczej i sportowej. Podczas uroczystej gali w kinie „Zorza” wyróżnione zostały osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla gminy, miasta i mieszkańców.

Ryszard Witkowski, wyróżniony przedsiębiorca, podkreśla, że biznes ma wpływ na lokalną społeczność: - Ta nagroda to radość i motywacja do dalszego rozwoju. Nasza firma od 10 lat wrasta w sianowski krajobraz. Zatrudniamy coraz więcej osób z Sianowa i okolic. Doceniamy ten samorząd i cieszymy się, że samorząd docenia nas, ponieważ nam w Sianowie jest po prostu dobrze.


Burmistrz Sianowa Maciej Berlicki podkreślił, że Rybogryfy to nagrody za odwagę i społeczną odpowiedzialność: - To forma podziękowania dla ludzi odważnych, chcących robić coś dla społeczności Sianowa. Chcemy wyróżniać tych, którym coś się udaje, którzy mieli i siłę, i odwagę, by coś osiągnąć, a przy okazji budować prestiż swój i naszego miasta.

W tym roku przyznane zostały także dwa Białe Rybogryfy. Nagrody pośmiertnie otrzymali Grzegorz Grygiel, wieloletni prezes i działacz Klubu Victoria Sianów oraz Tomasz Waleński, trener, zawodnik i działacz sportów walki.

Sianowskie Rybogryfy przyznawane są w rocznicę nadania praw miejskich.

Nagrody wykonane zostały przez artystkę Beatę Marię Orlikowską.

mm/ar

Posłuchaj

Ryszard Witkowski, wyróżniony przedsiębiorca
Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa