fot. Przemysław Grabiński
W radzie zasiada trzynaście kobiet. To kolejne, po Radzie Seniorów, ciało doradcze w Złotowie.

Przewodnicząca Złotowskiej Rady Kobiet Katarzyna Józefowska podkreśla, że panie chcą skupić się na sprawach kobiet: - W radzie zasiadają przedstawicielki różnych środowisk i zawodów. Chcemy zwrócić uwagę na sytuację kobiet, które nie zawsze mają siłę przebicia.

Burmistrz Adam Pulit powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że liczy na realne wsparcie od pań: - Burmistrz nigdy nie ma pełnej wiedzy, jakie są potrzeby poszczególnych grup. A samorząd to przecież jesteśmy my - chcemy i powinniśmy być blisko siebie. Dlatego staramy się pamiętać i rozumieć wszystkich, którzy tu mieszkają, bądź będą chcieli zamieszkać.

Złotowska Rada Kobiet powstała z inicjatywy Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski. Jego pełnomocniczka Iwona Kamińska-Lech zaznacza, że jest to pierwsza tego typu rada w Wielkopolsce: - W Polsce są 32 takie jednostki pomocnicze organów samorządowych. W Wielkopolsce złotowska rada jest jednak pierwszą. Tworząc rady kobiet czy seniorów, burmistrz ma szansę otrzymać informację, czy to, co robi dla poszczególnych grup społecznych jest już na odpowiednim poziomie, a jeżeli nie, to co należałoby zmienić.

Złotów będzie gospodarzem tegorocznego Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski. To wydarzenie odbędzie się już w następną sobotę, 16 marca.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Katarzyna Józefowska, przewodnicząca Złotowskiej Rady Kobiet
Adam Pulit, burmistrz Złotowa
Iwona Kamińska-Lech, pełnomocniczka Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski