fot. policja.pl
Siedmiu zatrzymanych kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Trzej mężczyźni natomiast posiadali niewielkie ilości narkotyków.

Czterech mężczyzn w wieku od 27 do 39 lat zdecydowało się wsiąść za kierownicę, mimo że wcześniej spożywali alkohol. Niechlubnym rekordzistą jest 37-latek, który jechał fordem ulicą Poprzeczną w Koszalinie i miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali również trzech mężczyzn w wieku od 19 do 38 lat, którzy prowadzili auta po zażyciu marihuany lub amfetaminy. Ponadto w fordzie, którym kierował 36-letni mężczyzna policjanci znaleźli niewielkie ilości narkotyków. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali również trzech mieszkańców Koszalina, którzy posiadali przy sobie niewielkie ilości narkotyków.

Sprawami zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Trzej posiadacze narkotyków usłyszeli już zarzuty, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Koszalin/ar