Nasza nowa szczecinecka redakcja znajduje się w budynku przy deptaku w centrum Szczecinka (fot. M. Sienkiewicz)
Niebawem przeniesiemy się z poniemieckiej kamienicy nad jeziorem, gdzie mieści się Samorządowa Agencji Promocji i Kultury, do nowo powstałego budynku przy deptaku.

Nasza nowa szczecinecka redakcja będzie się więc znajdować w samym sercu miasta. Zrobiono już wszystkie instalacje. Trwają prace wykończeniowe. Wkrótce rozpocznie się instalowanie radiowego sprzętu.

- To największa w tym roku inwestycja Polskiego Radia Koszalin. Bardzo nam bowiem zależy na umacnianiu naszego radiowego „imperium” w terenie. Na krańcach naszego obszaru nadawania, czyli w Pile zbudowaliśmy od zera redakcję. To samo uczyniliśmy na północy, w Kołobrzegu. Ogromny remont w ostatnich latach przeprowadziliśmy także w słupskiej redakcji - podkreśla Piotr Ostrowski, prezes Polskiego Radia Koszalin.

Nowa redakcja to nowy standard, zarówno biurowy, jak i dźwiękowy.

- Dziennikarze w Szczecinku będą teraz mieli takie same możliwości techniczne i zasoby, jak dziennikarze w Koszalinie. Umożliwi to m.in. prowadzenie części audycji bezpośrednio ze Szczecinka - wyjaśnia Władysław Brateus, dyrektor techniczny Polskiego Radia Koszalin.

-To rewolucja w funkcjonowaniu zarówno tej redakcji, jak i całego miasta, ponieważ będziemy mogli teraz ze Szczecinka nadawać audycje. Ta inwestycja nie jest przecież dla naszej wygody, ale dla naszych słuchaczy, których na ziemi szczecineckiej mamy bardzo wielu - zaznacza Piotr Ostrowski.

O przygotowaniach do zmian w naszej stacji w relacji Mateusza Sienkiewicza.

ms/ar

Posłuchaj

Już wkrótce Polskie Radio Koszalin uruchomi nową redakcję w Szczecinku - materiał Mateusza Sienkiewicza