Zawodnicy Towarzystwa Pływackiego Skalar ze Słupska zdobyli 21 medali w tym 9 złotych, 2 srebrne i 10 brązowych podczas X Memoriału Stanisława Uby, który rozegrano na pływalni RAFA w Lęborku.

- Są to kolejne zawody, z których udaje nam się przywieźć mnóstwo medali – mówi Maciej Kowalewski, trener TP Skalar. - Bardzo mnie to cieszy, a jeszcze bardziej cieszą pierwsze starty naszych najmłodszych zawodników. Jest to dla nich duży stres, z którym poradzili sobie znakomicie.

W zawodach udział wzięło ponad 500 zawodników z 19 klubów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Rywalizacja podzielona została na dwa bloki: I – najmłodsi, czyli zawodnicy w wieku 9-11 lat oraz II blok - zawodnicy w wieku 12-16 lat. Skalar Słupsk oraz uczniowie klas pływackich przy Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku wspólnie reprezentowali miasto Słupsk. W klasyfikacji generalnej słupszczanie zajęli II miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Adam Olejnik (2003r.) oraz Kacper Maksajda (2006r.) zdobyli tytuł najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych.

- Moi zawodnicy sprawili mi dużo radości z sukcesów podczas zawodów - dodaje drugi trener Dariusz Grondziewski. - Wspólny system szkolenia Skalara oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku funkcjonuje znakomicie. Do 18 marca prowadzone są zapisy do I klasy o profilu pływanie. Zapraszam wszystkich chętnych.

jż/jr

fot.1
fot. 2
fot. 3