fot. archiwum PRK/KMP Koszalin
Koszalińscy policjanci w rozmowie z Anną Popławską podkreślili, że rodzice powinni edukować swoje pociechy odnośnie zagrożeń płynących z internetu. Powiedzieli również o najczęstszych rodzajach internetowych oszustw.

Zdaniem Moniki Kosiec nie można mówić o bezpieczeństwie dzieci w internecie, kiedy ich rodzice nie wiedzą, jakie treści są przez ich pociechy udostępniane: - Rodzice powinni reagować na każde nietypowe zachowanie swoich dzieci. Powinni wiedzieć, jakie strony internetowe są przez nie odwiedzane. Nasze pociechy mają konta na różnych portalach społecznościowych, a tak przecież mogą paść ofiarą oszustwa chociażby pedofili.

Aspirant Rafał Skoczylas dodał, że ostatnio bardzo modne jest oszustwo na tzw. szybkie pożyczanie pieniędzy za pośrednictwem Messengera: - Mamy zbyt słabe hasła. Najczęściej jest to data urodzenia oraz imię. Oszuści za pomocą specjalnego oprogramowania łamią nasze zabezpieczenia, następnie sprawdzają naszych znajomych i w tym samym czasie wysyłają wiadomość z prośbą o wsparcie finansowe, ponieważ coś właśnie wydarzyło się, bo ktoś złapał gumę, bo ktoś jest w szpitalu, czy zabrakło mu pieniędzy.

red./rż

Posłuchaj

rozmowa z podkom. Moniką Kosiec oraz asp. Rafałem Skoczylasem