fot. prk24.pl
Prokuratura Okręgowa w Koszalinie prosi o kontakt osoby, które od lutego 2018 roku do 4 stycznia 2019 roku korzystały z usług koszalińskiego pokoju zagadek. Cenne będą także informacje dotyczące scenariuszy prowadzonych tam gier, wyposażenia pomieszczeń oraz działań osób odpowiedzialnych za kontakt z klientami.

4 stycznia w escape roomie przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie wybuchł pożar. Zginęło w nim pięć dziewczynek, uczennic jednego z koszalińskich gimnazjów. Pokój zagadek prowadził Miłosz S., 28-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna przebywa w areszcie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie nadal bada sprawę i prosi osoby, które były kiedykolwiek w koszalińskim escape roomie o kontakt.

- Chcemy skontaktować się z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego, jak wyglądało wyposażenie escape roomu, a także w jaki sposób udzielono im instruktarzu co do przebiegu gry i warunków zachowania bezpieczeństwa. Pomocni mogą być naoczni świadkowie oraz ewentualnie wykonane przez nich pamiątkowe filmy czy fotografie - wyjaśnia prokurator Ryszard Gąsiorowski.

Świadkowie, którzy chcą udzielić wszelkich informacji, mogą zgłosić się do:
  • Prokuratury Okręgowej w Koszalinie (ul. Władysława Andersa 34A),
  • Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie (ul. Słowackiego 11),
  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (ul. Małopolska 47).
Informacji można udzielić również mailem (po.koszalin@prokuratura.koszalin.pl) albo telefonicznie:
  • Prokuratura Okręgowa w Koszalinie - (094) 34-28-697,
  • Komenda Miejska Policji w Koszalinie - (094) 34-29-102,
  • Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie - (091) 82-11-900.
kp/rż/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

prokurator Ryszard Gąsiorowski