fot. Edyta Lubiak
List intencyjny w sprawie udzielania wsparcia usteckiej placówce podpisali dziś przedstawiciele samorządów, Akademii Pomorskiej, oświaty, wojska, klubów sportowych i biznesu.

Szkoła podlega samorządowi powiatowemu i to właśnie starosta Paweł Lisowski był inicjatorem działań na rzecz szkoły. Główny cel to zwiększenie naboru: - Na podstawie ankiet stworzyliśmy zupełnie nowe kierunki kształcenia. Opracowaliśmy też całkowicie nową identyfikację wizualną tej szkoły. Chcemy pokazać uczniom i rodzicom, że w tej szkole będą się dziać naprawdę fajne rzeczy.

Do podjęcia nauki w szkole zachęcali też m.in. dyrektor Józef Masłowski, burmistrz Ustki Jacek Graczyk, oraz utytułowana oszczepniczka Barbara Madejczyk: - Jako absolwentka tej szkoły, rodowita mieszkanka Ustki i olimpijka bardzo mocno zachęcam do nauki w tej szkole. Będę robiła wszystko, by ta szkoła - z nowymi profilami kształcenia i nowymi możliwościami - rozwijała się coraz lepiej i dawała dzieciom oraz młodzieży jak najlepsze perspektywy.

Nowe kierunki kształcenia, współpraca z klubami sportowymi i firmami z regionu - to główne założenia współpracy. List intencyjny podpisało 11 partnerów. Efekty poznamy we wrześniu.


el/ar

Posłuchaj

olimpijka Barbara Madejczyk
starosta Paweł Lisowski