fot. Przemysław Grabiński
Budynek dawnego kina „Iskra” w Pile odzyska blask, a stadion przy ulicy Okrzei stanie się miejscem spotkań dla całych rodzin. Starostwo Powiatowe w Pile rozpoczyna rewitalizację tych obiektów.

Koszt inwestycji szacuje się na ponad 8 milionów złotych. Powiat pilski zyskał na ten cel 7 milionów unijnego dofinansowania. Dziś podpisano umowę z urzędem marszałkowskim na finansowanie tych inwestycji.

- Chcemy przywrócić te obiekty mieszkańcom. Będą one dostępne bezpłatnie. Mieszkańcy, niezależnie od wieku, znajdą w nich coś zarówno dla ducha, jak i ciała - zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W budynku dawnego kina „Iskra” zostaną przygotowane sale dla dzieci, młodzieży i seniorów. Działania z nimi będzie koordynował zatrudniony tam animator. Z kolei stadion przy ulicy Okrzei doczeka się m.in. nowych trybun.

- Na stadionie znajdą się także plac zabaw, siłownia i ścianka do graffiti. Zagospodarowany zostanie także teren wokół stadionu. Powstaną tam chodniki, elementy zielone, drewniane wiaty i parking - mówi Anna Ligenza ze Starostwa Powiatowego w Pile.

W przyszłym tygodniu Starostwo Powiatowe w Pile ogłosi przetargi na realizację tych inwestycji. Stadion po rewitalizacji powinien być gotowy do końca tego roku, budynek dawnego kina „Iskra” - do końca 2020 roku.

pg/ar

wizualizacja 1
wizualizacja 2

Posłuchaj

Anna Ligenza ze Starostwa Powiatowego w Pile
Eligiusz Komarowski, starosta pilski