„Zwierzę w eterze”, specjalny magazyn dla wszystkich kochających zwierzęta, a w szczególności miłośników psów, kotów, chomików, papug i innych domowych pupili, to jedna z licznych antenowych niespodzianek, jakie szykujemy dla Państwa już od 1 kwietnia, w ramach odświeżonej ramówki Polskiego Radia Koszalin.

Autorką i prowadzącą nowy magazyn, który z pewnością od razu podbije Państwa serca, będzie znana z bliskich życia relacji reporterskich Marcelina Marciniak. - Jestem od niedawna właścicielką szorstkowłosego kundelka zabranego z niedoli, ale zwierzęta w moim domu rodzinnym były od zawsze. Zarówno te domowe, jak i hodowlane - mówi nasza dziennikarka. - Wiem, że oprócz miłości i troski w budowaniu więzi z naszymi małymi braćmi, równie ważna jest wiedza. I mimo że zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, to ich świat jest dla nas nadal wielką zagadką. W moim programie głos zabiorą eksperci: weterynarze, behawioryści, kynolodzy, ornitolodzy, leśnicy, którzy pomogą nam ten świat zrozumieć.

Jak zapewnia autorka audycji „Zwierzę w eterze”, w magazynie nie zabraknie także fachowych porad oraz historii właścicieli i miłośników zwierząt. Przez godzinę będziemy mówić o tym wszystkim, co ważne w życiu ze zwierzętami. Nie zabraknie cennych informacji o ich pielęgnacji oraz zachowaniu. Przyjrzymy się z bliska różnym rasom i gatunkom. Odwiedzimy także dzikie zwierzęta w lesie. - Chcę, byśmy ten program tworzyli wspólnie. Liczę na aktywność naszych słuchaczy. Proszę pytać, pokazywać i opowiadać o swoich milusińskich. Słyszymy się w każdą sobotę o godz. 12:00, począwszy od soboty 6 kwietnia - zaprasza Marcelina Marciniak.

„Zwierzę w eterze” to jednak nie jedyna zaplanowana na kwiecień nowość, dlatego słuchajcie nas Państwo uważnie (i zaglądajcie na nasz portal, FB, TT i Instagram) - gdyż do 1 kwietnia codziennie będziemy uchylać rąbka tajemnicy i po kolei przedstawiać szczegółowo, jak prezentować się będą nowe i odświeżone elementy naszej anteny.

red./ar