fot. Marcin Prusak
Szef resortu infrastruktury przyjechał do Słupska, by podpisać program inwestycyjny dla części drogi S6, od Sławna do Bożego Pola.

To dowód na to, że nie zapomnieliśmy o ważnej inwestycji dla Pomorza Środkowego, mówi minister Andrzej Adamczyk: - To jest decyzja o rozpoczęciu projektowania tej drogi. Zabezpieczyliśmy już 130 milionów złotych na wykup gruntów między Sianowem a Słupskiem. Przygotowujemy także dokumentację i niebawem podpiszemy ją na odcinek Słupsk - Boże Pole.

Budowa drogi ekspresowej S6 między Sławnem a Bożym Polem będzie prowadzona w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Oznacza to, że ministerstwo będzie poszukiwało przedsiębiorstwa prywatnego, które wybuduje drogę i będzie nią zarządzać w zamian za coroczne opłaty rządowe.
Już na początku kwietnia zostanie ogłoszony przetarg na sporządzenie dokumentacji nowej drogi,  zapewnia Łukasz Lender, dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: - Dzięki temu skonsumujemy decyzję środowiskową, która jest ważna do 2021 roku. Pozwoli on rozpocząć prace budowlane. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu dwóch lat lat.

Minister Adamczyk podpisał aneks do programu inwestycyjnego słupskiego etapu drogi S6 w byłym biurze poselskim Jolanty Szczypińskiej. Jak zaznaczał minister, zmarła w grudniu ubiegłego roku posłanka PiS-u zabiegała o tę inwestycję od lat.

mp/jż/rż

Posłuchaj

Łukasz Lender, dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA
Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury