fot. Sławomir Kamola
Kiedy Polacy zaczną w końcu zarabiać więcej? - pod takim hasłem odbyło się na Politechnice Koszalińskiej spotkanie z profesorem Robertem Gwiazdowskim. Ekspert w dziedzinie podatków i prawnik odwiedził Koszalin, promując nowe ugrupowanie polityczne „Polska Fair Play”.

Profesor zaprezentował swój program, nazwany „szóstką Gwiazdowskiego”: - Najważniejszy postulat to średnio 700 złotych więcej dla każdego pracującego. Te pieniądze zostawałyby w kieszeni pracujących w wyniku zmniejszenia koniecznych do opłacenia podatków.

Pozostałe punkty szóstki Gwiazdowskiego to zmiana systemu emerytalnego i wprowadzenie emerytury obywatelskiej, reforma i odpolitycznienie wymiaru sprawiedliwości, zmiana zasad wyborczych przez wprowadzenie 460 jednomandatowych okręgów wyborczych, decentralizacja i deglomeracja państwa oraz wzmocnienie polskiej pozycji w Europie. `

Robert Gwiazdowski pytany o ewentualne koalicje z innymi ugrupowaniami tak zwanego Ruchu Wolnościowego powiedział, że o tym będzie można rozmawiać dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

sk/ar

Posłuchaj

Robert Gwiazdowski o niższych podatkach
Robert Gwiazdowski o jego postulatach wyborczych