fot. Jacek Żukowski
Gośćmi Piotra Głowackiego były Beata Chrzanowska - radna Platformy Obywatelskiej oraz Anna Mrowińska - radna Prawa i Sprawiedliwości.

Beata Chrzanowska była zaskoczona odwołaniem Jana Gurguna: - Wyraźnie mówiliśmy o tym, że dywidenda, którą pobiera miasto od PGK, jest niewłaściwą drogą. Prezes został odwołany w ciągu roku, więc umowa na wywóz śmieci pomiędzy miastem a spółką pozostaje zagadką. Tym bardziej, że w maju mieliśmy rozpocząć dyskusję na temat nowego naliczania opłat.

Anna Mrowińska dodała, że komisja rewizyjna słupskiej rady miejskiej przeprowadza kontrolę w PGK: - Dotyczy ona realizacji umowy na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Wszyscy są zaskoczeni jego odwołaniem - tym bardziej, że kontrola nadal trwa. Dwa tygodnie temu, podczas spotkania w Bierkowie pan prezes przyznał, że wielokrotnie rozmawiał z byłym prezydentem i obecnie też zamierzał wystosować oficjalne pismo do pani prezydent, aby zrewidowała dotychczasową politykę i nie pobierała dywidendy, która jest niezbędna do rozwoju PGK.

Radne rozmawiały również o zarobkach nauczycieli oraz dodatkowych opłatach za mieszkanie.

red./jż/rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

audycja „Rządzi-My” (22.03.2019)